Uludağ Ekonomi Zirvesi “Yeni Geleceği Birlikte Yaratalım”

Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin 11’inci buluşması gerçekleşecek

Capital ve Ekonomist ve Start Up dergileri tarafından 2012 yılından bu yana organize edilen Türkiye’nin en önemli iş ve ekonomi buluşması Uludağ Ekonomi Zirvesi (UEZ), hızla değişen dünya ve Türkiye gündemine dair iş ve fikir liderlerini buluşturmak üzere 2022’de pandemi sonrasında ilk tekrar fiziksel olarak hayata geçirilecek. Bu yıl 11’inci yılını dolduran Uludağ Ekonomi Zirvesi, bu yıl 6-9 Ekim tarihlerinde Sapanca’da NG Enjoy Otel’de gerçekleşecek. Zirvede birbirinden değerli iş insanları, ekonomistler, fikir liderleri bizlerle birlikte olacak.

Liderler daha iyi bir küresel düzeni nasıl şekillendirebileceklerini konuşacak

Tüm dünyanın pandemi sonrasında oluşan enflasyonist ve zorlu bir konjonktürde değişim sancıları yaşadığı şu günlerde, iş, ekonomi ve siyaset dünyasının fikir liderleri “Yeni Küresel Düzeni Tasarlamak” teması altında yeni dönemin güncel problemlerini hep birlikte el ele çalışarak nasıl çözebileceklerini konuşacaklar. Zirvede  “Yeni Küresel Düzeni Tasarlamak: Birlikte İyileştirme, Değişim ve Dijitalleşme” teması altında yeni ve daha sürdürülebilir bir sisteme geçiş için aşılması gereken engelleri; eğitimden tarıma üretimden sanayiye, enerjiden teknolojiye her alanda insancıl ve daha doğa dostu sistemler yaratabilmek için çözüm önerilerini ve bu hedefler doğrultusunda atılması gereken adımları masaya yatıracaklar.

Capital, Ekonomist ve Start Up dergileri olarak kamu ve iş dünyası liderlerinin dünyadaki değişim ve dönüşüm nedeniyle zor süreçlerden geçtikleri gerçeğinden yola çıkarak Uludağ Ekonomi Zirvesi 2022’nin (UEZ 2022) içeriğini mevcut koşulların iyileştirilmesi ve harika bir geleceğin oluşturulması için kanaat önderlerinin seslerini duyurabilecekleri ve çözüm için ilham alabilecekleri bir platform olabilecek nitelikte planladık.

Global ekonomiye yön veren güçlü trendler, Türkiye’nin gelecek vizyonu, girişimcilik ve inovasyonun ekonomiye katkısı, Türk ekonomisine kazandıracak yeni nesil yatırımlar, bankacılığın yeni dünya konjonktüründeki rolü ve yarını, enerji sektörünün geleceği ve yenilenebilir kaynaklar gibi kritik gündem konularının ele alınacağı panellerin yer alacağı Zirve, zirvedencanli.com platformundan da canlı yayınlanacak.