Reklamcılar Derneği ve Reklamcılık Vakfı’nın yeni dönem başkanları belli oldu

0
5721
Reklamcılar Vakfı Ve Reklamcılar Derneği yeni dönem başkanlık

7 Mart’ta gerçekleştirilen Reklamcılar Derneği’nin 35’inci, Reklamcılık Vakfı’nın ise 29’uncu Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Olağan Genel Kurul toplantıları sonucunda iki yılda bir yapılan seçimlerle yeni yönetim kurulları belirlendi. Reklamcılar Derneği 17. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Volkan İkiler, Reklamcılık Vakfı 15. Dönem Başkanı ise Ömür Kula oldu.

Reklamcılar Derneği’nin 17. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Volkan İkiler, Reklamcılar Derneği Yönetimi’nin bir bayrak yarışı olduğunu, herkesin aynı takımda, aynı hedef için koştuğunu, Nil Bağcıoğlu’ndan kuvvetli bir altyapı devralarak, yeni yönetimle birlikte bu koşuyu devam ettireceklerini söyledi. En önemli hedeflerinin “Sektörün nasıl büyüyeceği, ajanslar için reel büyümenin nasıl sağlanacağı” olduğunu belirten İkiler, 16 kişiden oluşan yeni yönetim kurulunun; büyümeyi yapısal biçimde ele almak üzere Medya Komitesi, Yaratıcılık Komitesi, Bağımsız Ajanslar Komitesi ve Yüksek Danışma Kurulu olmak üzere dört oluşumun çalışmasını öngördüğünü sözlerine ekledi.

Reklamcılık Vakfı yönetimini Lize Karaboğa’dan devralan Ömür Kula, büyümenin en önemli bileşenlerinden birinin yetenek olduğunu, devraldığı mirası geliştirerek, yeni nesli heveslendirmek, sektör çalışanlarını güçlendirmek üzere farklı kategorilerde eğitim sürekliliğini ve yeniliğini hedeflediklerini belirtti.

Reklamcılar Derneği 2019 dönemi Yönetim Kurulu:

Asıl Yedek
Volkan İkiler Cüneyt Devrim
Arzu Ünal Emine Çubukçu
Banun Erkıran Citak İrem Öğüdücü
Burcu Kayimtu İsmail Bayazid
Serkan Parker Mehmet Özkanoğlu
Alemşah Öztürk Ömür Kula
Ela Gökkan Savcı Özlem Oğüt
İnanç Dedebaş
Yiğit Kariş

Reklamcılar Derneği 2019 dönemi Yüksek Danışma Kurulu:

Volkan İkiler, Nil Bağcıoğlu, Jeffi Medina, Cem Topçuoğlu, Demet İkiler, Yiğit Şardan, Faruk Kaptan.

Reklamcılık Vakfı 2019 dönemi Yönetim Kurulu:

Asıl Yedek
Ömür Kula Murat Bodur
Aslıhan Anarat Melda Barkın
Yeşim İpek Sami Basut
Arda Erdik Ahmet Bora Hızal
Atakan Kural
Serhat Akkılıç