19 Haziran Çarşamba, 2024

Polisan Holding’e yeni CEO

Share

Polisan Holding Yönetim Kurulu’nun dün yaptığı toplantının ardından Murat Yıldıran’ın CEO ve yönetim kurulu üyesi olarak atanması kararlaştırıldı. Yıldıran, CEO görevini Erol Mizrahi’den 1 Ekim itibarıyla devralacak, Mizrahi ise Polisan Kansai Boya Genel Müdürü olarak görev alacak.

Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Bitlis konuya ilişkin açıklamasında, Polisan Holding ve grup şirketlerinde operasyonların daha verimli yürütülmesi, organizasyonun güçlendirilmesi, yer alınan sektörlerde liderliğin pekiştirilmesi ve geleceğin Polisan’ının birlikte oluşturulması hedefleriyle yönetim kurulunun, üst yönetimde değişim kararı aldığını belirtti. Bitlis, “Polisan Holding ve iştiraklerinin etkin bir stratejik planlama süreci, güçlü bir kurumsal yapı, nitelikli insan kaynakları ve kuvvetli bir kurum kültürüyle sağlıklı bir şekilde büyüyen güçlü bir operasyonel yapıya dönüşümüne liderlik edecek Sayın Murat Yıldıran’a yeni görevinde başarılar diliyoruz” dedi.

Polisan Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak görev yaptığı dönemdeki birçok önemli projenin hayata geçmesini sağlayan Erol Mizrahi’ye teşekkürlerini sunan Bitlis, Erol Mizrahi’nin holding bünyesindeki görevine Polisan Kansai Boya Genel Müdürü olarak devam edeceğini belirterek, kendisine yeni görevinde başarılar diledi.

Galatasaray Lisesi’nden mezun olmasının ardından lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde, yüksek lisans eğitiminiyse Southeastern Üniversitesi’nde finansal yönetim alanında tamamlayan Murat Yıldıran, Türkiye’de yatırım bankacılığı alanında çalışmaya başladı. Başbakanlık Kamu Ortaklığı Özelleştirme İdaresi’nin ardından Londra’da Samuel Montagu Bankası’na geçen Yıldıran, sonrasında Londra Avrupa Yatırım ve Kalkınma Bankası’nda (EBRD) uzun yıllar proje finansmanı  ve şirket birleşme ve satınalma konularında çeşitli ülkelerde yönetici olarak çalıştı. Yıldıran,  son 12 yıldır Türkiye ve yabancı ülkelerde farklı sektör ve coğrafyalarda faaliyet gösteren şirketlerde CEO, finans ve risk komitesi başkanı, yönetim kurulu üyesi ve danışmanı olarak çalıştı.

Daha Fazla İçerik

Güncel Haberler