PepsiCo 2019 Yılı En İyi İşverenlerinden biri seçildi

0
5588

Bünyesinde barındırdığı çok sayıda dev markayla gıda ve içecek sektöründe global bir lider olan PepsiCo, Top Employers Institute tarafından sertifikalandırılarak 2019 Yılı En İyi İşverenleri arasında yer aldı.

Dünyanın en büyük yiyecek ve içecek şirketlerinden PepsiCo, 1991 yılından bu yana dünyadaki global işverenlerin çalışanlarına sunduğu şartları analiz eden Top Employers Institute tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda, çalışan koşulları mükemmeliyeti bakımından resmi olarak 2019 Yılı En İyi İşvereni olarak sertifikalandırıldı.

En İyi İşverenler olarak onaylanan kuruluşlar, kendilerini, yenilikçi “önce insan” temelli İK uygulamaları sayesinde çalışanlar için en iyi çalışma ortamını sunmaya adamalarıyla öne çıkıyor. 

En İyi İşveren Olmak Ne Anlama Geliyor?

Kendi çalışan stratejilerini oluşturma, uygulama ve geliştirme konusunda yoğun çalışmalar yürüten ve bu anlamda en yüksek kaliteye sahip kuruluşlar, En İyi İşverenler olarak belirleniyor. Bu kuruluşlar, çalışanları güçlendiren ve geliştiren bir ortam yaratan stratejik ve düşünceli işyeri programları aracılığıyla üstün bir deneyim sunuyor.

Konuyla ilgili yorumlarda bulunan PepsiCo İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü Cristina Meson,  En İyi İşveren olmanın ne anlama geldiği konusunda şunları ekledi:  “PepsiCo her zaman çalışanının yanında durduğunu hissettiren, insan odağı çok kuvvetli bir kültüre, ortak ilkelerle hareket eden yetenekli insanların oluşturduğu bir topluluğa sahip. Fayda Gözeten Performans vizyonumuz kapsamında belirlenen 2025 hedeflerinin İnsan başlığı da, çalışanlarımıza verdiğimiz değerin bir göstergesi olarak kariyer yollarında onları desteklemeye, mutlu ve verimli bir çalışma ortamı yaratmak adına öncü uygulamalar ortaya koymaya odaklanıyor. Bu bağlamda çabalarımızın takdir edilmesinin ve Avrupa’da 2019 Yılı En İyi İşvereni olarak onaylanmanın gururunu yaşıyoruz.”

PepsiCo Hakkında: PepsiCo ürünleri, dünyanın dört bir yanındaki 200’den fazla ülke ve bölgede, tüketicilerimiz tarafından günde bir milyar kez, beğeniyle tüketiliyor. PepsiCo; Frito Lay, Gatorade, Pepsi Cola, Quaker ve Tropicana şirketlerinin sunduğunu yiyecek ve içecek portföyü ile 2017 yılında 63 milyar dolar üzerinde net gelir elde etti. PepsiCo’nun geniş yiyecek ve içecek ürün portföyü, her biri yıllık 1 milyar doları aşan perakende satışına sahip 22 ayrı markanın dâhil olduğu yüzlerce yiyecek ve içecek ürününü kapsıyor. PepsiCo’nun Fayda Gözeten Performans vizyonunun kalbinde, şirketimizin başarısının ayrılmaz bir şekilde sürdürülebilir bir dünya ile bağlantılı olduğuna dair temel inancımız yer alıyor. PepsiCo’nun toplum ve paydaşlarımız için uzun vadeli değer yaratan başarılı bir küresel şirket olarak faaliyet göstermesinin, satışa sunduğumuz ürün portföyümüzü sürekli geliştirmemiz, dünyayı korumak üzere operasyonlarımıza yön veren sorumluluk anlayışımız ve dünya genelinde insanları güçlendirmemiz ile mümkün olduğuna inanıyoruz.