19 Haziran Çarşamba, 2024

Herbalife Nutrition Türkiye, Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin İsim Sponsoru Oldu

Share

Herbalife Nutrition Türkiye, üç yıl boyunca Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin isim sponsorluğunu üstlenecek.

Dünya çapında 200’den fazla spor etkinliği, takım ve sporcuya destek veren global beslenme şirketi Herbalife Nutrition, Türkiye Basketbol Federasyonu ile imzaladığı anlaşma ile Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin isim sponsoru oldu. İmza töreni, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Herbalife Nutrition Türkiye Genel Müdürü Ediz Haksal, Herbalife Nutrition Türkiye yöneticileri, Türkiye Basketbol Federasyonu temsilcileri, spor camiası ve basın mensuplarının katılımıyla, Wyndham Grand İstanbul Levent’te gerçekleşti.

İmza töreninde konuşan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, “Avrupa’nın en güçlü kadın liglerinden biri olan Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde 2019-2020 sezonunda ülkemizin 9 farklı şehri temsil edilecek. Basketbolun yaygınlaştırılması hedefimiz ile Türkiye’nin her yerinde kadın takımlarımızın artırılması için özel bir mücadele veriyoruz. Ligimizde oynanan maçlardan her hafta 3 tanesinin canlı yayınlanmasını sağlayan yayın hakları anlaşmamızın, hem basketbolseverler için önemli bir hizmet hem de kulüplerimiz için değerli bir gelir kaynağı olduğu görüşündeyim. Başarılı ve güçlü kadınlarımızın şimdi de güçlü bir sponsoru oluyor. Sağlıklı yaşama ve kadın girişimcileri desteklemeye değer veren Herbalife Nutrition, basketbolun enerjik, rekabetçi ve dinamik dünyasında kendine yakışır bir sponsorlukla yerini alıyor. Değerli sponsorumuzun kadın maçlarımızın tribünlerini distribütörleri ile dolduracaklarına, ligimizin iletişimine çok değerli katkılarda bulunacaklarına eminim. Güçlü markaların sponsorluk bedelinden çok daha büyük iletişim katkıları olduğuna ve Herbalife ile iyi bir işbirliği sergileyeceğimize inanıyorum. Kendilerine basketbol ailemize hoş geldiniz diyorum” ifadelerini kullandı.

Herbalife Nutrition Türkiye Genel Müdürü Haksal:
“Oyuna Adını Vermeye Geliyoruz!”

Herbalife Nutrition Türkiye Genel Müdürü Ediz Haksal ise konuşmasında, “Herbalife Nutrition Türkiye olarak Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin heyecan dolu yarışına eşlik etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Son dönemlerde önemli galibiyetlere imza atan kadın basketbolcularımızın başarılarının yükselerek artacağına inanıyor ve “oyuna adını vermeye geliyoruz” mottosuyla lige ismimizi vermekten gurur duyuyoruz” dedi.

Kadınların her alanda çok başarılı olduklarına değinen Haksal, “Herbalife Nutrition olarak kadınların gücüne yürekten inanıyoruz. Kadın demek azim demek, mücadele demek, başarı demek… Biz Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ne adımızı verip, ‘Oyuna Adını Vermeye Geliyoruz’ derken, aslında tüm kadınların verdiği mücadele ve başarılardan aldığımız ilhamı anlatmaya çalışıyoruz. Doğrudan satış sektöründe kadınlara girişimcilik fırsatı sunan bir firmayız. Herbalife Nutrition distribütörü olarak çalışan, işini tutkuyla yapan pek çok kadının çok başarılı olduğunu ve hikayesiyle başkalarına ihlam verdiğini gördük. Şimdi de kitleleri peşinden sürükleyen, gücünü dünyaya gösteren ve önyargıları kıran kadın basketbolcularımızın vizyonlarıyla gelecek nesillere ilham vermelerine destek olacağız” diye konuştu.

Haksal, Herbalife Nutrition’nun Türkiye Basketbol Federasyonu ile imzalayacağı anlaşma ile Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 3 yıl boyunca isim sponsorluğunu üstleneceğini belirtti.

Daha Fazla İçerik

Güncel Haberler