11 Temmuz Perşembe, 2024

Borajet uçuşlarına ara verdi

Özel havayolu şirketlerinden Borajet, bugün itibariyle uçuşlarına ara verdiğini açıkladı.

Share

Borajet Havayolları bugünden itibaren seferlerine ara verme kararı aldı.

 

Borajet’ten yapılan açıklama şöyle;

 

“Yurtiçinde ve dışında 80 farklı noktaya hizmet veren Türkiye’nin ilk ve tek bölgesel havayolu şirketi olan Borajet Havayolları SBK Holding bünyesine devredilmesinin ardından dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak İstanbul 3. Havalimanı’na çok daha güçlü olarak hizmet verme hazırlığını sürdürmektedir. Borajet Havayolları yeniden yapılanma çalışmaları neticesinde filosunda aktif olarak bulunan 10 adet uçağın 6’sının teknik arıza ve parça eksikliğinden dolayı uzun süredir yerde kalması sebebiyle oluşan teknik sorunların giderilerek uçulabilir duruma gelmesi uzun süre alacağından dolayı, müşteri mağduriyeti ve ticari itibar göz önüne alınarak filonun yenilenip yeni uçuş rotalarının ve planlamaların yapılması için uçuşlarına geçici bir süre ara vermiştir”

 

DAHA ÖNCE SATILAN BİLETLER THY’YE
Şirket daha önceden sattığı biletler için yolcularını Türk Hava Yolları’na yönlendirildi.

 

YALÇIN AYASLI TARAFINDAN KURULDU

ABD’de yaşayan Yalçın Ayaslı tarafından 2008’de kuruluan havayolu, operasyonuna önce pervaneli ATR72 tipi uçaklarla başlamıştı.
Şirket, 4 yıl önce Embraer 190 serisi uçaklara geçti. Ayaslı geçen yıl sonunda Borajet’i 260 milyon dolara ABD’li SBK Holding’e sattı. Satış sonrasında havayolu şirketi yönetim değişikliğine gitmişti.

 

FENERBAHÇE’NİN SPONSORU

 

Fenerbahçe, geçtiğimiz ağustos ayında Borajet Havayolları ile 3 yıllık sponsorluk anlaşmasına imza attı.

Sarı lacivertlilerin Avrupa’da oynadığı maçlarda forma göğüs sponsoru olan şirket ayrıca tüm branşlar için “Resmi Havayolu Taşıyıcısı” olmuştu. Şirket ayrıca Fenerbahçe için özel uçak tahsis etti

Daha Fazla İçerik

Güncel Haberler