21 Şubat Çarşamba, 2024

Açık inovasyon “rekaberliğin” kapılarını açıyor, İstanbul Fintech Week’te kıtalar buluşuyor

Share

Finansal inovasyon platformu KOOPHub tarafından düzenlenen İstanbul Fintech Week’19, Beşiktaş Stadyumu’nda, 2-5 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Dört gün boyunca sürecek etkinlikte finans dünyasının yöneldiği açık inovasyon kavramı ve bu kavramla gelen yeni “rekaberlik” düzeni konuşulacak.

Türkiye’den ve 20’nin üzerinde ülkeden 100’ün üzerinde konuşmacı ve 1000’den fazla katılımcıyı ağırlayacak etkinlik kapsamında; bankacılık, sigorta, sermaye piyasası ve ödemeler dünyasında 4.0 döneminin yanı sıra finansal hizmetlere ilişkin yenilikçi teknolojiler, yapay zekâ, blockchain, nesnelerin interneti ve kuantum teknolojileri gibi konular tartışılacak.

Finansal inovasyon platformu KOOPHub tarafından düzenlenen İstanbul Fintech Week’19 için geri sayım devam ediyor. 2-5 Nisan tarihlerinde Beşiktaş Stadyumu’nda gerçekleşecek etkinlikte, finansal hizmetler sektöründeki iş yapma süreçlerini ve müşteri deneyimini dönüştüren yeni teknolojiler değerlendirilirken, finansal teknolojilere ilişkin yenilikçi ürünler ve girişimler katılımcılara aktarılacak.

Yenilikçi teknolojiler, bankacılıktan ödeme altyapılarına, sigortacılıktan sermaye piyasalarına kadar her alanda ezberleri bozuyor. Finans sektörü önünde yeni kapılar açan açık inovasyon kavramı, sektörün rekabetçi yapısını da farklı bir noktaya çekiyor; “rekaberlik” pazarın yeni dinamiği haline geliyor. Finansal ekosistem, yeni nesil teknoloji firmalarıyla daha da genişliyor.

7 sektör, 25 başlık, 40 oturum, 100’ün üzerinde konuşmacı, 1000 katılımcı

İstanbul Fintech Week; Türkiye, Fransa, Singapur, İngiltere, ABD, Almanya, Polonya, İrlanda, Kazakistan, Danimarka, Romanya, Bulgaristan, Ukrayna, İspanya, İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri, İsrail, Estonya, Litvanya, Malta, Belçika, Hollanda, Japonya ve daha pek çok ülkeden 100’ün üzerinde konuşmacı ile aralarında yatırımcıların, girişimlerin, düzenleyici kuruluşların ve diğer aktörlerin yer aldığı yaklaşık 1000’in üzerinde katılımcıyı ağırlayacak.

İstanbul Fintech Week kapsamında, finansal hizmetlere ilişkin yenilikçi teknolojiler, yapay zekâ, blockchain, nesnelerin interneti, ekosistem, kuantum teknolojileri ve daha pek çok konu başlığı tartışılacak; etkinlikte, 7 ayrı alt sektöre ilişkin gelişmeler 4 ayrı salonda gerçekleştirilecek konuşmalarla toplam 25 başlıkta değerlendirilecek. Üç gün sürecek etkinlikte katılımcılar, 20 ülkeden 100’ün üzerinde fintech şirketiyle bir araya gelecek.

Girişimciler ürünlerini anlatacaklar

İstanbul Fintech Week’19, kapsamında girişimciler de projelerini anlatma fırsatı bulacaklar. Kesintisiz ürün tanıtımlarının yer aldığı bu bölümde girişimciler ücretsiz olarak sunumlarını yapabilecekler ve projelerini yatırımcılara, bankalara, sigorta şirketlerine ve diğer ilgililere anlatma imkânı bulacaklar. Sunum yapabilmek için koophub.com/listing adresinden kayıt yaptırmak gerekiyor.

10 ülkeden fintech otoriteleri kendi ekosistemlerini tanıtacak

KOOPHub’ın uluslararası ortakları Singapur Fintech Birliği ve Belçika’dan B-Hive başta olmak üzere Fransa, Lüksemburg, İngiltere, Danimarka, Estonya, Kazakistan, Litvanya, Polonya, İrlanda ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden fintech otoriteleri kendilerine ayrılan oturumlarda fintech düzenlemelerini, kuluçka programlarını, startup teşviklerini ve ülke uygulamalarını anlatacaklar.

Zirve ile ilgili ayrıntılı bilgiye, konuşmacılara ve programa istanbulfintechweek.com adresinden ulaşılabiliyor.

Daha Fazla İçerik

Güncel Haberler