14 Temmuz Pazar, 2024

Yapay Zeka laboratuvarının ilk ürünleri ortaya çıkıyor

Share

Dünyanın en büyük markalarına en gelişmiş yeniden hedefleme çözümleri sunan RTB House, yıllık 5 milyon dolar bütçeli AI Marketing Lab’in 3 yeni dijital reklam modelini ortaya çıkardı.

RTB House’un Yapay Zekâ Laboratuvarında geliştirilen yeni hizmetler, derin öğrenme algoritmalarından güç alıyor. Yapay zekânın gelişmiş bir formu olan derin öğrenme, veriyi ayrıştırıyor ve insan beyninin çalışmasını taklit ederek insanların karar vermede kullanacakları sonucu çok hızlı veriyor.

AI Marketing Lab’de geliştirilenlerin sadece yeniden hedefleme teknolojisinin verimliliğini artırmakla kalmayacağını, sektöre de öncülük edeceğini belirten RTB House Orta ve Doğu Avrupa İş Geliştirme Direktörü Ömer Aras, “Müşterilerimizin bildirimlerinden en çok neye ihtiyaç duyduklarını öğrenerek laboratuvarda ilk olarak bu 3 yeni inovasyonu geliştirdik. Öncelikle çalıştığımız tüm markalar daha fazla kişiselleştirilmiş ve tüketicilere daha ilgi çekici gelen reklamlar sunmak istediler. Ayrıca tüketicilerin, daha fazla bilgi için tıklamalarını sağlayacak ve daha fazla pazarlama kanalında en iyi sonuçları verecek dinamik, yüksek kaliteli içerikler sunmak istiyorlardı” dedi.

Yapay Zekâ (AI) Pazarlama Laboratuvarının ilk 3 inovasyonu arasında şunlar yer alıyor:

  • RTB House’un yeni sosyal banner’ları, online alışveriş yapanlara kontrolü daha fazla vererekkullanıcı deneyimini ve öneri mekanizmasının geliştirilmesini sağlıyor. Oyunlaştırma özellikleri kullanılarak tüketicilerin ürünleri beğenme durumlarına göre oylamalarına olanak tanıyor. Tüketicilerin dahil olma dönüşlerine göre, daha fazla benzer ürün karşısına çıkarılırken, beğenilmeyen ürün çıkarılmıyor. Sosyal medya, online oyunlar ve Pandora gibi web hizmetlerinde gördüğümüz bu etkileşim fonksiyonu başarısını daha önce kanıtlamıştı. Kolektif kullanıcı bildirimleriyle sosyal banner’lar AI motoru için de genel kullanıcı deneyimi ve öneri mekanizmasının yeniden geliştirilmesine ve daha kişisel, daha iyi performans sunan sonuçlar çıkarmasını sağlayacak.
  • RTB House Snippets ile markalar RTB House’un içgörülerini kullanarak görsellerini daha verimli ve markanın kitabına uygun hale getirme şansı bulacaklar. Snippets, daha önce sunulması çok zor olan dinamik içeriklerin de gösterilmesinde kullanılabilir. Herhangi bir format için içerik kodlarını indirebilecek olan markalar, içeriklerine ihtiyaç duyulan tanımlayıcı etiketleri ekleyebilecek ve herhangi bir online kanaldaki reklam kampanyasında yer verebilecekler. Yeniden hedefleme kampanyalarındaki 5 yıllık deneyimi içerisinde RTB House, sadece göze hoş gelen değil aynı zamanda verimli kendine özgü, dinamik yaratıcı içerikler geliştirdi. Yeni Snippets özelliği ile markaların en fazla istediği konuların başında gelen daha fazla trafik oluşturulması, istikrarlı marka kampanyalarının yürütülmesi ve hedef kitle hakkında daha fazla içgörü elde edilmesi sağlanıyor.

  • RTB House’un yeni Tam Sayfa Öneri özelliği, her bir online alışverişçinin geçmiş davranışları ve online tercihlerine göre şekillendirilen birçok ürünün aynı anda sunulmasına olanak tanıyor. Kullanıcılar, kendilerine özgü olarak hazırlanmış alt sayfada, ürün sayfasına gitmeden çok daha fazla önerilen ürün görme şansı elde ediyorlar. Diğer platformların aksine daha kapsayıcı ürün seçenekleri sunarken, kişiselleştirilmiş tam sayfa öneriler, sadece kullanıcıya özel olarak geliştirildiği ve sunulduğu için çok daha fazla görülüyor ve etkileşim sağlıyor. Ayrıca alışverişçilerin daha fazla bilgi için ürünlere tıkladıkları kişiselleştirilmiş bu ilk sayfalar, gerçek zamanlı, dinamik promosyonlar ve diğer özel tekliflerin de sunulmasına olanak tanıyor.

2019’un ilk çeyreğinde RTB House’un portföyündeki seçilen markalarda test aşamasına gelecek 3 yeni hizmetin, önümüzdeki yıl tüm müşterilere sunulması bekleniyor. Şirket, aralarında Walmart.com, Adidas, Hotels.com, New Balance, Trivago, Sephora gibi markaların bulunduğu 70 ülkeden 1500’den fazla müşteriye sahip.

RTB House ile dev markalar, satışı ve dönüşümü artırmak için saniyeler içerisinde tüm cihazlardaki aramaları, gezinmeleri, sepet alışkanlıkları ve diğer hareketleriyle analiz edilen ultra kişiselleştirilmiş reklamlar sunma imkanı elde ediyorlar. Tamamen derin öğrenmeden gücünü alan dünya çapındaki yeniden hedefleme platformu, saniyede 2 milyon talep, ayda 10 milyon reklam gösterimi ve günlük 5 milyon tıklamayı yönetiyor.


Daha Fazla İçerik

Güncel Haberler