18 Haziran Salı, 2024

Vaillant Türkiye’den “Kombi Avcıları” kampanyası

Share

Müşteri odaklı iş anlayışıyla hayata geçirdiği projelere devam eden Vaillant, yeni sosyal medya kampanyası ‘Kombi Avcıları’ ile müşterilerine ‘Nelere önem verdiğini biliyoruz. Aradığın her şey Vaillant’ta var’ diyor. Müşterilerini beklenti ve ihtiyaçlarına göre 4 kategoriye ayıran Vaillant, https://www.kombininmucidi.com/kombi-avcilari adresinde her kategoriye özel videolarla müşterisine ısıtma, tasarruf gibi sıkça sorulan sorular hakkında tavsiyeler veriyor, ücretsiz keşif olanağı sunuyor.

Isıtma sektörünün öncü kuruluşu Vaillant, müşterilerine değer yaratma yolundaki çalışmalarına devam ediyor.Sosyal medya kampanyaları ve dijital uygulamalar ile adından söz ettiren Vaillant yeni sosyal medya kampanyası Kombi Avcıları ile müşterilerine satış sonrasında da destek veriyor, yaşadıkları sorunları çözmeyi ve kafalarındaki soru işaretlerine cevap bulmayı hedefliyor.

Bu kapsamda müşterilerinin beklentilerini öğrenip onlara en kusursuz hizmeti verebilmek adına GfK ile yaptığı Kombi Kullanıcısı Müşteri Memnuniyeti ve Satın Alma Yolculuğu anket sonuçlarını baz alan Vaillant,ısıtma soğutma kullanıcılarını ürün ve markadan beklentilerine göre 4 gruba ayırdı. Kombi Avcıları ile her bir grubun beklentilerine ve önem verdikleri noktalara değinen Vaillant bu yeni iletişim kanalı ile Mart-Nisan ayları boyunca müşterilerine “Nelere önem verdiğini biliyoruz. Aradığın her şey Vaillant’ta var” diyor.

Her ihtiyaca özel videolar

Müşterilerine ‘Kombininmucidi.com’ adresindeki ‘Kombi Avcıları’ başlığı altında bulunan 4 ayrı özel kategoride eğlenceli animasyon ve videolar ile ulaşan Vaillant, videolarda 4 araştırma grubunun da beklentilerini dile getirip bunların karşılığı olarak Vaillant’ın onlara neler sunduğunu anlatıyor. Sitede ve sosyal medyada yer alan kısa testi çözen kullanıcılar hangi profile yakın olduklarını da bu testin sonucuna göre öğrenebiliyorlar.

Test sonucundan çıkan ya da seçmiş olduğu grubun videosu ile karşılanan müşteriye ısıtma, tasarruf gibi sıkça sorulan soruların yanıtlarına, kullanım tavsiyelerine, Vaillant ürünleri hakkında genel bilgilere ulaşabilecek. Kampanya kapsamında ayrıca müşterilere ücretsiz keşif olanağı da sunuluyor.

Vaillant müşterileri, ayrıca hazırlanan Blog sayfasında da tüm yıl boyunca tasarruf tüyoları, teknik bilgiler, tavsiyeler ve Vaillant’tan haberlere ulaşabilecek. Müşteriler gerek web sayfasından, gerek ‘kombininmucidi’ adresinden gerekse kampanya için hazırlanan web sayfasından çok kısa bir formu doldurarak ücretsiz keşif olanağından da faydalanabilecek.

‘Müşterimizle her etkileşimde fayda ve değer yaratıyoruz’

Vaillant Türkiye olarak ürünlerinin faydalarını aktarmaya odaklandıklarını belirten Vaillant Türkiye Pazarlama Direktörü Hazım Bumin, “Müşterimizle her etkileşimde fayda ve değer yaratmaya odaklanıyoruz. Vaillant Türkiye olarak 27 yıldır ‘Müşterilerini ve Paydaşlarını dinle. Her zaman bilgi birikimini genişlet’ vizyonuyla hareket ediyor ve her an müşterimizin “of” dediği anları nasıl ortadan kaldırabileceğimiz, “oh” dediği anları nasıl artırabileceğimiz üzerine kafa yoruyoruz. Bu projemiz ile müşterilerimize ürün, fiyat, özellik iletişimi yapmak yerine onların yaşadığı sorunlara ya da kafalarındaki soru işaretlerine çözüm bulmak istedik. İnternet üzerinde en çok arama yapılan ısıtma ile ilgili sorulara güvenilir bir kaynaktan doyurucu yanıtlar vermeyi hedefledik. Bu yöntem ile satın alma yolculuğunun çok erken noktalarında müşterileri Vaillant bilgi ve tecrübesi ile buluşturma imkanını yakaladık” diye konuştu.

Vaillant Kombi Avcıları Youtube videosu

Daha Fazla İçerik

Güncel Haberler