Türkiye’nin yapay zeka destekli ilk PR platformu

Yerli girişim Praim, marka ve şirketlerin iletişim hedeflerine veriye dayalı yapay zeka içgörülerini dahil eden Praim.ai platformunu duyurdu. Platform, 4 binin üzerinde yayın ve 3 binin üzerinde köşe yazarını anlık takip ediyor. Kullanıcılarına gündeme ve ilgi alanlarına göre en doğru mecrayı hedefleme, odaklı içerik oluşturma konularında nitelikli hizmet sağlıyor. Üç ayrı modelde çalışan Praim.ai, iletişim profesyonelleri, kurumsal şirketler ve start-up’lar için yeni nesil bir iletişim vadediyor 

Yapay zeka devrimi tüm dünyayı şekillendirirken, Türkiye’nin yapay zeka destekli ilk PR platformu olma özelliğini taşıyan Praim.ai girişim hayatına start verdi. Yerli girişim Praim’in Türk yazılım ekibiyle bir yıl süren yoğun bir çalışma sonucu hayata geçirdiği Praim.ai, marka ve şirketlerin iletişim hedeflerine yapay zeka içgörülerini dahil ediyor, geleneksel ve dijital medya iş birliğini güçlendirmek, hedef odaklı bilgi aktarımını sağlamak amacıyla hız, kolaylık ve fırsat sunuyor.

Tahmine değil veriye odaklı PR

Praim’in kurucularından Can Saçkan ve Nazlı Saçkan, hedeflerinin iletişim sektöründe veri kullanımının artmasını, PR faaliyetlerinin tahmine dayalı değil veri odaklı yürütülmesini sağlamak olduğunu söyledi. Her geçen gün değişen taleplere yanıt olarak gelişen teknolojinin, tüketiciyle iletişime de farklı boyutlar kazandırdığını belirten Can Saçkan ve Nazlı Saçkan, “Günümüzde yapay zeka, büyük veri analitiği, makine öğrenmesi gibi kavramlar iletişimin önemli bir parçası haline geldi. Hayatın her alanında karşımıza çıkan yapay zeka, iletişim profesyonelleri için de sayısız fırsat sunuyor. Türkiye’nin ilk yapay zeka destekli PR platformu Praim.ai olarak iletişim profesyonelleri ve şirketler için geleneksel ve dijital medya ile iş birliğini güçlendirmek, hedef odaklı bilgi aktarımını sağlamak için yola çıktık. Özellikle pandemi sonrası çalışma modelleri hızla değişti. Aynı şekilde medya da bu değişimden etkilendi ve etkilenmeye devam ediyor. Praim.ai, medya için üretilen içeriğe doğru bir hareket alanı açıyor. Aynı zamanda insan kaynağının daha verimli kullanılmasına fayda sağlıyor, çağın yeniliklerini yakalamak isteyen iletişim profesyonellerini bir adım öne taşıyor” dedi.

Praim.ai ile kullanıcılar geçmiş haberleri tarıyor, gündemi yakalıyor, ilgi alanlarına göre hikayesini duyuracak en doğru mecrayı binlerce etkili yayın arasından buluyor. Praim.ai, gündeme uygun içerik oluşturmaktan ötesini sunuyor. Platform üzerinden yapılacak takipler ile markanız ya da şirketiniz için potansiyel riskleri görmek mümkün. Diğer taraftan reklam harcamalarının daha hedef odaklı yapılmasını sağlarken, sponsorlukların, iş birliklerinin de önünü açıyor.