21 Şubat Çarşamba, 2024

TEDxReset’in 10.Senesinde +1 Teması ile 26-27 Nisanda

Share

“YÜRÜMEK ZOR İŞTİR, ANLAYAMAZSINIZ!”DAKİ “ZOR” SİZCE NE KADAR ZORDUR?

Bu sene onuncu yılını kutlayan TEDxReset Konferansı 26 -27 Nisan tarihlerinde Maslak TİM Show Center’da düzenlenecek. +1 hikaye paylaşabilmek, +1 hayata dokunmak, +1 bilgi edinmek ve birbirimize +1 olabilmenin öneminden hareketledüzenlenen konferans onuncu senesini muhteşem bir program ile kutlayacak.

Etrafımızdaki güzellikleri daha görünür, iyilikleri daha bilinir kılmanın amaçlandığı etkinlikte bu yıl Cerebral Palsy ile yaşarken kendi ayakları üzerinde durmayı başaran Psikolog Tuğba Erbilen, TEDxReset 2019 konferansında “+1” diyen konuşmacı isimler arasında “Dünya Cerebral Palsy Günü” temsilcisi olarak yer alıyor. Cerebral Palsy Türkiye’de (Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı) gönüllülük projeleriyle Cerebral Palsy konusunda bilinçlendirme misyonunu sahiplenen Tuğba Erbilen, 27 Nisan Cumartesi günü TEDxReset sahnesinde “Yürümek Zor İştir, Anlayamazsınız!” diyecek ve herkesi farklı renkleri kucaklamaya davet edecek. Engelleri birlikte aşmak konusunda ön yargıları kırmayı ve toplumu bilinçlendirmeyi amaçlayan Erbilen, bir gönüllü olarak“+1”lerinizi sorgulatacak.

2017’de evsiz ve toplumda yok sayılan, ötekileştirilen bireylerin topluma geri kazandırılması amacıyla kurulan Hayata Sarıl Derneği’nin kurucusu Ayşe Tükrükçü, Türkiye’nin en prestijli yayınevlerinden Can Yayınları’nın ikinci kuşak yöneticisi ve Sokrates Dergisi Genel Müdürü Can Öz, Youtube kanalında altı milyondan fazla kişiye seslenen Orkun Işıtmak gibi birbirinden ilginç ve ilham verici hikayesi olan konuşmacılar yer alıyor. Ayrıca, konferans kapsamında sürpriz müzik ve sahne performansları da gerçekleşecek.B

Vizyoner bilim insanları, akademisyenler, iş dünyasından profesyoneller, teknoloji geliştirme uzmanları, tasarımcılar, sanatçılar, medya mensupları, blogger’lar ve üniversite öğrencileri başta olmak üzere merak eden ve sorgulayan herkesin buluşma ve paylaşma platformu TEDxReset 2019 biletleri, biletix.com’dan temin edilebiliyor.

Daha Fazla İçerik

Güncel Haberler