21 Temmuz Pazar, 2024

TEB, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde #BaşarınınCinsiyetiOlmaz dedi

Share

Türk Ekonomi Bankası (TEB), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel hazırladığı #BaşarınınCinsiyetiOlmaz videosuyla kadınların iş yaşamındaki önyargı ve engellere karşı verdikleri mücadeleye dikkat çekiyor.

Kadınların iş dünyasındaki varlığını güçlendirme ve ekonomiye daha fazla dahil olmasına katkıda bulunma amacıyla çalışan TEB, iş yaşamında karşılaşılan her türlü engele karşı iş kadınlarını cesaretlendirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl “Elalem Ne Der” kampanyası ile güne damgasını vuran ve başta MİXX “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Özel Ödülü” olmak üzere birçok ödülün sahibi olan TEB, bu yılda benzer bir içgörü ile yeni bir dijital kampanya gerçekleştirdi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel hazırlanan #BaşarınınCinsiyetiOlmaz filmi, ön yargılar ve iş hayatında kadının cesaretini kıracak yaklaşımlara karşı dikkat çekici bir içerik taşıyor. “Olamazsın”, “yapamazsın”, “vazgeç”… İş hayatındaki kadınlar hayatları boyunca pek çok ön yargı ile mücadele ediyor. Filmde kadınların iş hayatında karşılaştıkları bu olumsuz bakış açılarına yönelik iç görüleri gündeme taşınırken, 2014 yılından bu yana parkur atleti Hazal Nehir de karşılaştığı engeller karşından her zaman ayağa kalkarak yoluna devam eden iş kadınlarını temsil etti.

TEB, dijital ajansı Tick Tock Boom ile birlikte hazırladığı yeni film, kadınların her alanda istedikleri başarıya ulaşabileceklerini ve karşılarına çıkan engelleri bir bir aşabileceklerini çarpıcı bir üslupla anlatıyor. TEB’in kadın patronları her zaman desteklediği vurgusuyla sona eren reklam, insanların cesaret kırıcı söylemlerine aldırmadan, kadınların ekonomiye katılımını cesaretlendirmeyi ve iş hayallerinin peşinden koşmasını sağlamayı amaçlıyor.

Reklam filminin künyesi:

Reklamveren: TEB (Türk Ekonomi Bankası)

Reklamveren Ekibi: Zeynep Demirkol, İlke Erdener, Mustafa Baysal, Mert Maviş, Fatih Tozan, Murat Olgaç, Özal Ünal

Reklam ajansı: Tick Tock Boom

Yaratıcı Yönetmen: Gürkan Gürel

Yönetmen: Mahir Birav

Müşteri ilişkileri grubu : Bahriye Sarıkaya, Duygu Daşdöğen

Kreatif Ekip: Derya Canca

Ajans Prodüksiyon: Bensu Şengül

TEB 8 Mart Kadınlar Günü videosu #BaşarınınCinsiyetiOlmaz


Daha Fazla İçerik

Güncel Haberler