13 Nisan Cumartesi, 2024

Siemens, iş yerindeki AV sistemini dönüştürmek için Sony’yi seçti

Share

Avrupa’nın en büyük üretim şirketlerinden biri olan Siemens, Portekiz genel merkezinde geleceğe yönelik akıllı bir iş yeri oluşturmak için Sony’nin gelişmiş kurumsal AV çözümlerini seçti. Sony’nin BRAVIA 4K ekranları, projektörleri ve eksiksiz iş yeri yönetimi çözümü TEOS Manage’dan oluşan kombinasyon, artık tüm çalışanlar ve ziyaretçiler için sorunsuz bir AV deneyimi sağlıyor.

Bağlanan cihaz sayısı giderek artarken, Sony’nin TEOS Manage yazılımı, Siemens’in, projektörlerindeki, profesyonel ekranlarındaki ve görsel-işitsel cihazlarındaki bilgi ekranlarını tek bir merkezden etkili bir şekilde koordine etmesini sağlıyor. Başarılı bir kavram kanıtlama sürecinin ardından, Siemens, TEOS Manage’ın özelliklerinden ve genel esnekliğinden o kadar etkilendi ki birçok bağlı cihazının ve içeriğinin yönetimini kolaylaştırmak için ofis genelinde bu çözümü hizmete almaya karar verdi.

Binadaki tüm bilgi ekranları, artık modern, ağa bağlı işletmelerin ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan ve olağanüstü, dikkat çeken görüntüler oluşturan, Sony’nin son teknoloji ürünü BRAVIA 4K Profesyonel Ekranlarında gösteriliyor. Siemens’in Portekiz genel merkezi, ziyaretçileri ve çalışanları muhteşem 4K görsellerle karşılamak için lobisinde Sony’nin birinci sınıf VPL-GTZ1 ultra kısa yansıtma açılı, lazer ışık kaynaklı projektöründen de faydalanıyor. Ayrıca tablet kullanımıyla oda rezervasyonları kolaylaştırılıyor, toplantı alanı yönetimi destekleniyor ve dijital bilgi ekranı uygulamaları sağlanıyor.

Siemens, zaten kullanmakta olduğu  Sony VPL-GTZ1 ultra kısa yansıtma açılı lazer projektör ile birlikte resepsiyon alanında bilgi ekranını oynatabilmek için TEOS Player’ı kullanıyor.Cihazlar, TEOS Player’a bağlandıktan sonra, tüm TEOS çözümleri paketini kullanabiliyor. TEOS Manage ile bilgi ekranı gösterebilme de kullanılabilen özelliklerden. Bu çok yönlülük, Siemens’in iş yerinde tam kapsamlı bağlantı kurmasını sağlıyor. Ayrıca bilgi ekranının projektörlerden ve diğer uyumlu olmayan görüntüleme cihazlarından gösterilmesini de mümkün kılıyor.

Sony, merkezi bir AV yönetimi çözümü sağlayarak Siemens’te cihaz kontrolünü ve içerik yönetimini daha esnek, verimli ve akıcı hale getirmeyi amaçlıyor.

Siemens Portekiz IT ve Yenilik Müdürü Carlos Cagica iş ortaklığını şöyle yorumladı: “Sony TEOS Manage’ı kullanmaya başlamadan önce, iş yerindeki ekipmanlarımız üzerinde merkezi kontrolümüz yoktu ve cihaz sorunları yüzünden zaman kaybediyorduk. Düzgün bir bilgi ekranı olmadan, insanların gitmeleri gereken odaları bulması da çok uzun sürüyordu; bu da daha fazla gecikmeye neden oluyordu. Sony’nin etkileyici AV çözümleri sayesinde, bunların hepsi geçmişte kaldı. Cihazlarımızı sorunsuzca yönetebilmemiz sayesinde asıl önemli şeylere, yani çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz için gerçek değer yaratmaya odaklanabiliyoruz.”

Sony Profesyonel Çözümler Avrupa Çözüm Müdürü Thomas Issa şu açıklamayı yaptı: “Güncel olmayan AV çözümleri ve süreçleri, Siemens’teki çalışanların teknoloji kurulumuna veya doğru toplantı odasını bulmaya çok fazla zaman harcamasına neden oluyordu. Bu, birçok büyük şirketin karşılaştığı bir zorluk. Son teknoloji ürünü 4K ekranlarımız ve iş projektörlerimizin yanı sıra öncü iş yeri yönetimi çözümümüz TEOS Manage gibi entegre AV çözümlerinden oluşan kapsamlı bir paketle, Siemens’te önemli verimlilikler elde etmeyi ve iş yerlerini iyileştirmeyi başardık.”

Siemens, artık ağa bağlı tüm ekranlarda, projektörlerde ve görüntüleme cihazlarında gösterilen içerikleri TEOS Manage üzerinden verimli bir şekilde yönetebiliyor, planlayabiliyor ve izleyebiliyor. Buna kolay yönetim için cihazları konuma göre gruplamak, içerik oynatmayı planlamak ve hatta dakikalar içinde özel bilgi ekranı oluşturmak ve dağıtmak da dahil.

Siemens; TEOS Manage, TEOS Player ve 4K BRAVIA profesyonel ekranlardan yararlanmanın yanı sıra BRAVIA ekranları için 2 yıllık PrimeSupport uzatma garantisini ve her TEOS cihaz lisansı için 4 yıllık PrimeSupport uzatmasını tercih etti. Sony’nin sunduğu bu hizmet paketlerini kullanarak çözümünü geleceğe dönük hale de getirdi.

Cagica sözlerini şöyle noktaladı: “Sony’nin kalite beklentimizi karşılayacağına güveniyoruz, bu yüzden genel merkezimizi desteklemek için Sony’nin AV çözümlerini seçtik. TEOS Manage, personel ve ziyaretçilerimizle iletişim şeklimizde büyük fark yaratıyor. Kullanımı çok kolay ve şimdilik ihtiyacımız olan her şeyi sunsa da bizimle birlikte büyüyeceğini de düşünüyorum.”

Daha Fazla İçerik

Güncel Haberler