22 Temmuz Pazartesi, 2024

Mastercard’da iki önemli atama

Share

Mastercard Türkiye organizasyonunda iki önemli atama gerçekleştirildi. Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Başkan Yardımcılığı’na Erdem Çakar getirilirken, Hüsnü Avşar Gürdal ise Mastercard Türkiye Başkan Yardımcısı oldu. Her iki yönetici de bölgelerinde Müşteri İlişkileri Yönetimi’nden sorumlu olacak.

Mastercard Türkiye ve Azerbaycan operasyonunda Başkan Yardımcısı seviyesinde iki yeni atama gerçekleştirdi. Bölgelerinde Müşteri İlişkileri Yönetimi’nden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak olan iki yöneticiden Erdem Çakar Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Başkan Yardımcısı, Hüsnü Avşar Gürdal ise Mastercard Türkiye Başkan Yardımcısı oldu. İki yönetici de bölgelerinde faaliyet gösteren farklı müşterilerin sorumluluğunu yürütürken, Erdem Çakar ayrıca Azerbaycan Ülke Müdürlüğü görevini de üstlenecek.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Erdem Çakar, kariyerine 1998 yılında Citibank Türkiye’de başlarken, 2002 yılında Citibank Belçika bölgesel merkezine geçerek Risk, Operasyon, Satış ve Pazarlama bölümlerinde bölgesel ve global pozisyonlarda yönetici olarak çalıştı. Ardından 2009 yılında Mastercard Türkiye bünyesine Müşteri İlişkileri Yönetimi Direktörü olarak katılan Erdem Çakar, 2019 itibarıyla Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Başkan Yardımcısı görevine atandı.

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Koç Üniversitesi’nde MBA derecesi alan Hüsnü Avşar Gürdal iş hayatına Unilever’de başladı. Kariyerine Value Partners global yönetim danışmanlık firmasında devam eden Gürdal, Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu’da finans, telekomünikasyon, medya ve FMCG gibi çeşitli sektörlerde strateji geliştirme, satış ve pazarlama alanlarında Proje Yöneticiliği görevleri aldı. 2015 yılında Mastercard Advisors bünyesine katılarak, ödeme sistemleri alanında birçok projeyi yönetti. 2016 yılından beri Müşteri İlişkileri Yönetimi Direktörü olarak görev yapan Hüsnü Avşar Gürdal, 2019 itibariyle Mastercard Türkiye Başkan Yardımcısı görevine atandı.


Daha Fazla İçerik

Güncel Haberler