Head&Shoulders’dan eSpora büyük destek

LONDON, ENGLAND - FEBRUARY 07: Sezer Sevdzhanov Sabriev (L) and Ismail Yerinde (R) of team Futbolist poses for a photo during the FIFA eClub World Cup 2019 portraits session on February 07, 2019 in London, England. (Photo by Charlie Crowhurst - FIFA/FIFA via Getty Images)

Head&Shoulders, Türk sporuna ve genç sporculara sağladığı desteği eSpor ile sürdürüyor. Head&Shoulders anasponsorluğunda Futbolist, her sene FIFA tarafından düzenlenen ve dünyanın en büyük eSpor organizasyonlarından biri olan FIFA eClub World Cup’ta yarı finale kadar yükseldi. Başarılı ekip, turnuvadaki cesur saçlarıyla da dikkatleri üzerlerine çektiler.

“Kazanmak Kafada Başlar” diyen Head&Shoulders, geçtiğimiz haftasonu Londra’da düzenlenen ve ilk defa bir Türk takımının katılma başarısı gösterdiği FIFA eClub World Cup’ta yarı finale yükselen Futbolist takımının anasponsorluğunu üstlendi.

Oyunseverlerin yakından takip ettiği ve severek oynadığı FIFA19’da dünyanın en iyi 16 takımı kozlarını paylaştı. Yaklaşık 250 takım arasından sadece 15 takımın ve bir önceki senenin şampiyonunun katılmaya hak kazandığı turnuvanın elemelerinde Türkiye’den Futbolist dahil üç takım yer aldı. Sporun ve sporcu gençlerin yanında yer alan Head&Shoulders’ın anasponsorluğunda yarışan ve elemeleri geçen Futbolist, bu aşamaya gelen ilk ve tek Türk takımı oldu ve Brondby, Manchester City, Ajax gibi futbol takımlarının yanında Faze Clan ve Vitality gibi dünyaca ünlü eSpor kulüplerinin olduğu sahneye çıktı.

Futbolist Ekibi, turnuvadan 3.olarak, 10.000 USD para ödülü alarak ayrıldılar. Bu turnuvadan kazandığı puanlarla Haziran ayında yapılacak olan global finallere katılmayı neredeyse garantileyen ekip, Mart ayında da Singapur’da düzenlenecek olan FUT Champs turnuvasına katılacak. Kazanmak Kafada Başlar mottosu ile ilk defa katıldığı turnuvada yarı final oynama başarısı gösteren ekip seneye de şampiyonluk hedefliyor.

Gençlerin özgüvenle kendilerini ifade etmelerini destekleyen Head&Shoulders, sporun daha çok insana ulaşması, topluma hayallerinin peşinden giden ve cesaretli bir nesil kazandırmak için eSpor da dahil olmak üzere pek çok spor organizasyonuna sponsor olmaya devam ediyor.