22 Temmuz Pazartesi, 2024

Head&Shoulders, yıldız basketbolcu Cedi Osman ile kalıpları kırıyor

Share

Türk basketboluna her zaman destek veren Head&Shoulders’ın yeni reklam filmi için marka yüzü ve NBA’in Cleveland Cavaliers takımı oyuncusu Cedi Osman kamera karşısına geçti.

“Kalıpları Kır” mottosunun ana mesaj olduğu yeni reklam filminde özgüven ile tüm engellerin aşılabileceği vurgulandı.

Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı Özgüven Sponsoru ve Dünyanın 1 numaralı şampuanı Head&Shoulders*, yeni reklam filminde “Kalıpları Kır” mottosunu kullanarak özgüven sayesinde tüm engellerin aşılabileceği mesajını verdi. Türk basketbolunun NBA’deki gurur kaynağı Cedi Osman, reklam filminde özgüveni ve çalışma tutkusuyla gençlere ilham oldu.

“Kalıpları Kır” mottosunun ana mesaj olduğu reklam filmi, Türkiye’de gençlerin önemli ölçüde özgüven sorunu yaşadığını gösteren araştırmalardan yola çıkarak hazırlandı. Gençlerdeki özgüven eksikliğinin önde gelen nedenlerinden biri, dış görünüşlerinden emin olamamak. Türkiye’de gençlerin %69,2’si dış görünüşlerinin sosyal hayatlarındaki insanların kendileri hakkındaki düşüncelerinde etkili olduğunu düşünüyor. Gençlerin %87’si ise dış görünüşleri yüzünden yargılandıklarını düşünüyor. Ayrıca İngiltere, İspanya, Türkiye ve Almanya’da 2500 kişi ile gerçekleştirilen bir ankete göre; saç ve saç derisi, kadınlar ve erkeklerin görünümü üzerinde büyük rol oynuyor. Ankete katılanların %77’si saçların iyi görünmesinin kendine güven hissine büyük ölçüde katkı sağladığını belirtiyor.

Tüm bu sonuçlardan yola çıkan Head&Shoulders, Cedi Osman’ın yer aldığı yeni reklam filminde kalıplaşmış düşüncelerden kurtulup hiç birşeyin seni durdurmasına izin vermediğinde başarının mümkün olduğunu anlatıyor. Reklam filminin başında Cedi Osman, antremanda ve soyunma odasında zihnini meşgul eden “Sen mi bir numara olacaksın, sen mi imkansızı başaracaksın, sen mi efsane olacaksın?” gibi kalıplaşmış yargılardan özgüveni ile kurtuluyor. Kalıpları kırıp asla pes etmeden mücadele ettiğinde beklenenin ötesine geçerek başarılı olunabileceği mesajını veriyor.

Cedi Osman yeni reklam filminde Head&Shoulders Klasik Bakım 2’si1 Arada Kepeğe Karşı Etkili Şampuan ile izleyici ile buluşuyor. Gelişmiş Derma Pure formülü ile kepeğe bağlı kaşıntı, kuruluk ve yağlanma gibi kepeğin erken belirtileriyle savaşan Head&Shoulders Klasik Bakım, düzenli kullanımda %100’e kadar kepeksiz saçlar sunuyor.

Künye

Reklamveren: Head&Shoulders

Reklam Ajansı: P&G One Creative

Reklamveren Temsilcisi: Damla Uygur, Burcu Teberik, Gonca İlkmen

Yaratıcı Ekip: Gökhan Atasoy,Ersin Pekin, Tuan Baykut, Hazel Eren, Tuğçe Türkmen

Müşteri İlişkileri: Elif Olcaytu, İhya Selim, Derin Doğru

Ajans Prodüktörü: Sevinç Metuçin Öktem, Hikmet Helvacı

Prodüksiyon Şirketi: Casta Diva Istanbul

Yönetmen: Pol Penas

Görüntü Yönetmeni: Hugo Parts

Müzik: King is Born – Aloe Blacc

Daha Fazla İçerik

Güncel Haberler