16 Haziran Pazar, 2024

Geometry Global’de yönetici değişimi

Share

CEO Steve Harding, WPP’deki 14 yılın ardından görevi Beth Ann Kaminkow’a bırakıyor.

WPP’nin marka deneyimi ve aktivasyon ajansı olan Geometry, bugün üst yönetim kademesinde gerçekleştirdiği değişikliği duyurdu.

14 yıldır WPP’de bulunan ve altı yıldır Küresel İcra Kurulu Başkanı olan Steve Harding, emekliye ayrılma kararının ardından yerini Kantar Consulting Americas’ın şimdiki CEO’su Beth Ann Kaminkow’a bırakacak.

Geometry, altı yıl önce OgilvyAction, G2 ve JWTAction’ın WPP tarafından aynı çatı altında biraraya getirilerek kuruldu. Dünyanın en büyük marka deneyimi ve aktivasyon ağı ortaya çıkmasına yol açan bu birleşme, Harding’in önderliğinde gerçekleşmişti.

Kaminkow görevi Nisan başında devralacak. Harding ise geçiş sürecini kolaylaştırmak adına yaza kadar şirkette kalmayı sürdürecek. Kaminkow 2016’da Kantar Vermeer’e Küresel CEO unvanıyla katıldı, son birkaç yılı ise Kantar Consulting’de geçirdi. Buradan önce Omnicom’da çalışan Kaminkow, Westfield Corp’ta Küresel Pazarlama Kurulu Başkanlığının ardından TracyLocke’de CEO’luk görevini yürüttü.

WPP CEO’su Mark Read konuyla ilgili olarak, “Steve, 2013’te kuruluşundan bu yana Geometry’ye tutku ve azimle önderlik etti. Gösterdiği yönetimden ve üç ayrı kuruluşun alanında dünya lideri bir oluşum yaratmak üzere birleştirmesinde oynadığı başrolden ötürü ona şükranlarımı iletmek istiyorum. Beth Ann, Kantar Consulting’de inanılmaz işlere imza attı. Kendisinin Geometry’de CEO’luk görevini üstlenecek olması bana memnuniyet veriyor. Bu, sektör çapında sahip olduğumuz çekim gücünün ve kabiliyetlerimizin önemli bir göstergesidir,” dedi.

Steve Harding ise yaptığı açıklamada, Geometry’nin kaptan köşkündeki altı yılın ve WPP’de geçen toplam 14 yılın ardından liderlik dümenini devretme zamanının geldiğine karar verdim. Gerçekleştirdiğimiz birleşmeden bu yana çok yol kat ettik. Geometry’nin misyonunu başarıyla sürdürmesini garanti altına alacak dönüşüm sürecini başlattık. Bugün Geometry, marka sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılayacak; tüketici ve müşteri deneyimlerindeki liderliği elinde tutacak kabiliyete ve altyapıya sahip,” ifadelerine yer verdi.

Beth Ann Kaminkow şirketteki değişime ve gelecek planlarına dair şöyle konuştu: “Geometry’ye katılmayı ve Steve’in öncülüğünde halihazırda ulaşılan başarıyı büyütmeyi dört gözle bekliyorum. Değişimi idare etmek, tüketici davranışlarının bu kadar hızlı biçimde dönüştüğü günümüzde ajansların temel yeterliliklerinden birisi olmak zorunda. Yani yaptığımız her şeyin merkezine müşterilerimizin ihtiyaçlarını, hizmetlerimizin merkezine de onların müşterilerini koymamız gerekiyor. Ticaret ve yaratıcılık için inanılmaz derecede heyecan uyandıran bir dönemden geçiyoruz. Birlikte çalıştığımız markaların müşterilerine üstün niteliklere sahip çoklu kanal deneyimleri sunmak için müşterilerimizle iş birliğimizi geliştirmeyi sürdüreceğiz.”

Geometry Hakkında

Geometry, dünyanın en büyük ve en uluslararası marka deneyimi ve aktivasyonu ajansıdır. Zengin bir çoklu kanal dünyası sayesinde tüketicilere ulaşıyor, satınalma kararına uzanan yolculuğun en önemli anlarında insanların davranışlarına yön vererek markalara yardımcı oluyoruz. Geometry, 56 ülkeye yayılmış ekipleri sayesinde somut perakende, e-ticaret, deneyimsel pazarlama, markalaşma & tasarım ve danışmanlık alanlarında uzmanlaşmıştır. Geometry bir WPP şirketidir (NYSE: WPP). www.geometry.com

Daha Fazla İçerik

Güncel Haberler