Home Reklam AXE’dan yeni reklam filmi What?!

AXE’dan yeni reklam filmi What?!

0
2348

Erkek bakım markası AXE, 2019’da iletişim dilinin odağına kokuyu alıyor. What?! ile şaşırtıyor, lüks deri ve kurabiye kokularını bir araya getirerek ezberlerin dışına çıkıyor.

Peki kurabiye ve lüks deri bir araya gelirse gerçekten güzel kokar mı?Alman reklam ajansı Dokyo tarafından yaratılan yeni Axe kampanyası, What?!’ın kokusu ile ilgili tüm önyargıları ortadan kaldırıyor.

Erkek bakım markası AXE’ın, yeni kokusu What?! için yaratılan global reklam kampanyası Türkiye’de yayına girdi. Deri ve kurabiye notalarının bir arada kullanıldığı yeni AXE reklam filmi, kokunun uyumsuz olacabileceği önyargısına son noktayı koyuyor. Film, What?! ile ilgili herkesin aklına ilk gelen “güzel kokar mı?” sorusuna eğlenceli bir dille yanıt veriyor.

AXE’ın global ajansı Dokyo tarafından çekilen ve yönetmenliğini Claas Ortmann’un yaptığı film, deri ve kurabiye notalarından oluşan deodorantın tüketicide yaratacağı “What!?”etkisini genç bir adamın meydan okumasıyla anlatıyor.

Genç adam, deri  ile kurabiye kombinasyonunun güzel kokmayacağını düşünerek “Gerçekten güzel kokuyorsa otobanda çıplak koşarım” diyecek kadar kendinden emindir. What?!’ın “Yok Artık!” dedirten kokusunu ve etkisini tahmin edemeyen karakterimizi, bir anda otobanda çıplak kalmış olarak görürüz. Otobandaki şokunu sempatikliğiyle geçiştirmeye çalışan genç adam filmin sonunda What?!’ın olağanüstü kokusunu kabul ediyor.

19 saniyelik reklam filmi, What?! ‘ın kokusu ile ilgili soru işaretlerini espirili bir dil ile ortadan kaldırırken deodorantı denemek için merak uyandırıyor.

Kampanya Künyesi:

Yaratıcı Ajans: Dokyo

Metin Yazarı: Frank Berning

Prodüksiyon Şirketi: Tony Petersen Film

Yönetmen: Claas Ortmann